Марица триумфира с Купата на България за пети път

“Марица” (Пловдив) спечели Купата на България по волейбол за пети път в своята история.

На финала в зала “Колодрума” шампионките надиграха безапелационно “Берое” (Стара Загора) с 3:0 гейма.

Жълто-сините” се наложиха в отделните части с 25:15, 25:13 и 25:7 точки само за 58 минути игра.

Така маричанки направиха златен дубъл, след като преди почти две седмици триумфираха с петата си поредна титла в първенството.

Репортаж от мача вижте Тук!

Момичетата на Иван Петков не загубиха нито един гейм по пътя си към Купата. Това е първи национален трофей, който маричанки печелят пред своите фенове в Пловдив след първата си национална купа от 2012 година в зала “Олимпиада“.

Алекс Холстън стана топреализатор на мача с 12 точки. Джен Крос и Мира Паскова добавиха по още 10 за победителките. За старозагорския тим най-резултатна бе Ваня Върбанова, която приключи мача със 7 точки (1 блокади).