“Нефтохимик 2010” е новият стар шампион на България

Волейболистите на “Нефтохимик 2010” (Бургас) отново вдигнаха шампионската титла във волейболната Суперлига.

Бургазлии надиграха категорично като домакини “Хебър” (Пазарджик) с 3:0 гейма в третия мач от финалната серия и за трета поредна година се окичиха със златните медали.

В зала “Младост” състезателите на треньора Николай Желязков спечелиха отделните части с 25:23 25:15 и 25:12 точки.

Първите две срещи завършиха с победи за “Нефтохимик” с 3:1 и 3:0 гейма.

Най-оспорвана се оказа първата част, в която интригата бе до самия край на гейма. На няколко пъти домакините успяваха да се отскубнат с две-три точки, но “Хебър” бързо изравняваше.

Двата тима продължига да се борят за всяка топка и да играят равностойно до 22:22, след което “Нефтохимик” стигна до геймбол при 24:22 след отлична атака на Джорджевич и грешка в атака на Гънтър от гостите. В крайна сметка действащите шампиони взеха гейма след 25:23 след грешка от сервис на Гънтър.

Във втория гейм “Нефтохимик 2010” диктуваше изцяло събитията на полето и нямаше никакви трудности, откъсвайки се в резултата още в самото начало. През повечето време бургазлии водеха с 10 точки и не позволиха на гостите от Пазарджик да се доближат. Успешна атака на Георги Петров осигури аванс от 2:0 в мача след категоричното 25:15.

В третата част домакините отново играха по-силно във всички елементи и бързо натрупаха аванс от 8:2. Резултатът стана 17:5 след отлични изяви на капитана Георги Братоев и Николай Учиков. Крайното 25:12 дойде след ас на Илия Петков.

Най-резултатен за шампионите стана Николай Учиков с 15 точки (3 аса), а неговият съотборник Георги Петров добави още 11 (3 аса) точки. За “Хебър” Брадли Гънтър приключи с 11 точки.

Репортаж от срещата вижте Тук!

Волейболистите на “Хебър” завършват със сребърните медали, след като в редовния сезон бяха първенци.

Тимът на “ЦСКА” приключва с бронзовите отличия.