Мирела Демирева със силно начало на сезона

Най-добрата ни представителка в скока на височина Мирела Демирева започна отлично новия сезон. Българската лекоатлетка завърши на второ място в диамантената лига в Доха.

Демирева преодоля 191 сантиметра, като пропусна 194. Тя направи три неуспешни опита на 196 сантиметра, което ѝ отреди второто място. Победителка със 196 сантиметра стана украинката Ярослав Манчуик. Второто място с Мирела поделиха още Ана Симич (Хърватия) и Ерика Кинсли (Швеция). Припомняме, че това бе първият старт за сезона на Мирела Демирева. Тя пропусна сезона в зала.

Мирела Демирева с високи цели за сезона

Преди дни талантливата българска лекоатлетка заяви, че поставя високи целите си. Тя гони златен медал от Световното първенство тази година, както и от Олимпийските игри следващата година.

Демирева завоюва и точки за генералното класиране в диамантената лига, което е най-комерсиалният турнир в леката атлетика.