5-те играча, отбелязвали хеттрик на полуфинал в Шампионската лига

Отборът на Тотнъм успя да постигне един изключителен обрат, като изоставаше с общ резултат 0:3 на полувремето срещу Аякс през седмицата. През втората част бразилският нападател на „шпорите“ Лукас Моура направи нещо невероятно. Той отбеляза хеттрик срещу Аякс през второто полувреме, с което класира лондонския тим на финал в Шампионската лига.

Така той влезе в елитната компания на само 5 футболиста, които са забивали 3 или повече гола в един полуфинален двубой от Шампионската лига.

Хеттрик героите в полуфинал на Шампионската лига

Лукас Моура (срещу Аякс 2019 г.)

Естествено, ще започнем с бразилския флангови футболист. Той заби решителния гол в 96-та минута на двубоя, буквално в заключителния момент на сблъсъка. Той пристигна година и половина по-рано в Северен Лондон, като нежелан в ПСЖ.

Той бе отпратен от Унай Емери, който не намери място в отбора за бразилското крило, при наличието на Неймар и Килиан Мбапе.

Кристиано Роналдо (срещу Атлетико Мадрид 2017 г.)

Що се отнася до решителни голове в заключителния етап на турнира, няма как да не се стигне до „господин Шампионска лига“ – Кристиано Роналдо. Той се превърна в герой за Реал Мадрид при успеха на „белия балет“ над Атлетико Мадрид на полуфиналите в турнира през 2017 г.

Мнозина анализатори определят именно този двубой за повратен момент в кариерата на Кристиано Роналдо. Именно след него португалецът се превърна от крило в изкусен нападател.

Роберт Левандовски (срещу Реал Мадрид 2013 г.)

Това е големият герой на тази класация. Роберт Левандовски не само отбеляза хеттрик, но добави и четъвърти гол при разгрома на Борусия Дортмунд над Реал Мадрид в полуфинала на турнира. След 4:1 в първия двубой, „кралския клуб“ не бе далеч от заличаване на пасива, но след победа само от 2:0 трябваше да гледа финала по телевизията.

По това време полският нападател бе сред най-желаните и клинични нападатели в Европа, а работата му с Юрген Клоп се отплати. В последствие той премина в Байерн Мюнхен, където продължава неуспешно да преследва трофея от Шампионската лига.

Ивица Олич (срещу Лион 2010 г.)

Може би това е най-изненадващото име в този списък. Той бе във вихъра си по време на полуфиналния сблъсък между неговия Байерн Мюнхен и състава на Олимпик Лион. Така хърватският футболист се превърна в едва вторият футболист в историята на турнира, който го постига.

Алесандро Дел Пиеро (срещу Монако 1998 г.)

Първият футболист в историята на турнира го постига преди цели 21 години. Това е Алесандро Дел Пиеро, който забива 3 гола в полуфиналния двубой срещу Монако. В този двубой италианският нападател показа изключителните си качества при статични положения. Той заби първия гол от пряк свободен удар, а другите два бяха от дузпа.