Майкъл Иванов спечели третия кръг в републиканския шампионат

74 пилоти от 4 нации ( България, Румъния и Турция) взеха участие в третия кръг от републиканския шампионат по мотокрос край Левски.

На трасето “Козар Белене” Майкъл Иванов (Тексим мотор спорт, КТМ) бе най-бърз в клас МХ2 и постигна двойна победа.

Иванов повеждаше конкурентите си още от старта и правеше сериозни разлики на останалите състезатели.

В първия манш Майкъл финишира с аванс от 1:30 секунди пред Жулиан Георгиев (Несебър мото, КТМ), а във втория с близо 40 секунди пред Димитър Грозданов (МХ Тийм Симитли, КТМ).

В клас МХ1 с актив от 50 точки краен победител стана Любомир Васев (Тексим Мотор спорт, Ямаха).

На второто място остана Стефан Нейчев ( Еър Макс рейсинг, Ямаха, 44 точки), а трети финишира Калоян Илиев ( МСК Севлиево,КТМ, 40 точки).

В най-масовият клас – МХ отново се откроиха Мартин Тодоров (М6 Ямаха Рейсинг тим, Ямаха) и Григор Царев (Джей Ар Си Моторспорт, КТМ)

В клас МХ 85 Християн Георгиев ( Пловдив Мотор Спорт, КТМ, 50 точки) победи конкуренцията, а на втора и трета позиция след Георгиев завършиха Виктор Бориславов( Мотоспорт Варна, КТМ, 44точки) и Живко Иванов ( Диана Рейсинг, КТМ, 40 точки).

При най-малките (МХ 65) Мирослав Димитров ( Марица Рейсинг Тим, КТМ, 50 точки) беше над всички и убедително спечели двата манша, като и в двете състезания зад него финишираха Венцислав Тошев ( МСК Севлиево, КТМ,44 точки ) и Тихомир Йорданов ( МСК Девня Марцианопол,КТМ,40 точки).

Следващият 4-и кръг от Републиканския шампионат по мотокрос ще бъде на 1 и 2 юни на мотополигон “Ридо” в Самоков.