Кингсли Коман с 8 поредни титли … на 22 години

Футболистът на Байерн Мюнхен Кингсли Коман записа изключително постижение. Френският бързоног футболист спечели титлата на Германия с Байерн Мюнхен.

Това бе 4-ти пореден трофей в Германия за френския футболист, но до тук не спира неговата невероятна витрина.

Всъщност Коман има 8 поредни титли в 3 топ първенства – Франция, Италия и Германия. А още по-впечатляващото е, че той е едва на 22 години.

Коман стана шампион на Франция още като тийнейджър на два пъти. След преминаването си в Ювентус, Коман спечели 2 трофея, като в един сезон, той спечели и Серия А, и Бундеслигата, тъй като премина в състава на Байерн през зимата. Там последваха 4 поредни Сребърни салатиери за Коман, който за 7 сезона има 8 трофея.

Кингсли Коман има цели 16 трофея

Определено талантливият футболист дава заявка да счупи всички рекорди по спечелени трофеи. Той има цели 16 спечелени трофея едва на 22-годишна възраст. Освен 8-те титли, той 3 пъти спечели Суперкупата на Германия, 1 път Купата на Германия, 1 пъти Купата на Италия, 1 път Суперкупата на Италия и 1 път Суперкупата на Франция.

Следващата седмица той ще има шанс да спечели титла номер 17 в кариерата си. Байерн Мюнхен се изправя срещу РБ Лайпциг във финала за Купата на Германия.