ЦСКА мечтае за титлата след победа над Левски

Отборът на ЦСКА постигна ценен успех срещу Левски в поредното издание на „вечното дерби“. Армейците победиха с 2:0 и остават на 1 точка от Лудогорец. „Орлите“ победиха със същия резултат като гост Ботев Пловдив и така титлата на страната ще се реши в последния кръг.

Двете попадения паднаха през втората част. Първо в 70-та минута Тиаго Родригес отбеляза след изстрел от фаул и рикошет в тялото на Станислав Костов. В 84-та минута Нуно Рейш получи червен картон, а две минути по-късно Евандро оформи крайното 2:0 в полза на ЦСКА.

Голям удар за „армейците“ е травмата на Виктор Торицов. Младият бранител си усука тежко коляното след нарушение на Паулиньо и бе изнесен на носилка. Очакват се подробности за състоянието на младия футболист в следващите часове.

Лудогорец постигна изключително важен успех над Ботев Пловдив като гост. Точни за „орлите“ бяха Кешеру и Швиерчок, а Козмин Моци пропусна и от бялата точка. Така преднината на разградчани на върха на класирането продължава да е една точка.

ЦСКА чака грешна стъпка от Лудогорец

Титлата на България ще се реши в последния кръг. Очаква ни драматичен двубой. ЦСКА ще посрещне на стадион „Българска Армия“ тима на Ботев Пловдив, докато Лудогорец посреща Черно море в Разград.

„Армейците“ ще се надяват на грешна стъпка от страна на „орлите“ в последния си двубой. При победа на Лудогорец в последния двубой, резултата на „Българска Армия“ ще е без значение и „орлите“ ще спечелят осма поредна титла. ЦСКА се стреми към първа титла от 2008 г. насам.