Марк Маркес записа четвърта победа за сезона в Кралския клас

Световният шампион Марк Маркес (Испания) с “Хонда” записа четвърта победа за сезона в клас MotoGP на Световния шампионат по мотоциклетизъм.

Маркес спечели надпреварата за Голямата награда на Каталуния, благодарение на съотборника си Хорхе Лоренсо, който допусна доста сериозна грешка още във втората обиколка.

Лоренсо блъсна мотора на Андреа Довициозо, а това доведе до верижна катастрофа, като машината на Дови, събори тези на връхлитащите Валентино Роси и Маверик Винялес.

От този инцидент се възползва Марк Маркес, който без проблеми спечели надпреварата на пистата край Барселона с време 40:31.175 минути.

Втори на 2.660 секунди финишира най-бързият от квалификациите Фабио Куаратаро (Франция) с “Ямаха”, а почетната стълбичка допълни Данило Петручи (Италия) с “Дукати” ( +4.537 секунди).

Така след само седем състезания Маркес продължава да е убедителен лидер във временното класиране с актив от 140 точки. Довициозо е втори със 103, а Ринс е трети с 101. Данило Перучи (98т.) и Валентино Роси (72т.) оформят челната петица.