Фалстарт за Аржентина в Копа Америка

Един от големите фаворити за спечелване на Копа Америка Аржентина започна разочароващо. „Гаучосите“ допуснаха поражение с 2:0 от силния отбор на Колумбия, смятан от мнозина за един от скритите фаворити.

Двубоят вървеше дълго време без попадение, но Роджър Мартинес откри резултата с гол в 71 минута, а Дуван Сапата удвои аванса на колумбийците с второ попадение в 86 минута. Така Колумбия записа първа победа над Аржентина от над 12 години.

Аржентина бе водена от голямата си звезда Лионел Меси, както и от Серхио Агуеро, Анхел Ди Мария и Джовани Ло Селсо, докато атаката на Колумбия бе поведена от Радамел Фалкао, Хамес Родригес и Луис Муриел.

Аржентина ще търси сигурен успех във втория си двубой в Копа Америка

„Гаучосите“ трябва да победят на всяка цена във втория си двубой в турнира. Тогава Лео Меси и компания се изправят срещу непредвидимия отбор на Парагвай. В последния си двубой „албиселесте“ ще се изправят срещу гостите на турнира от Катар.