Винялес триумфира в Холандия

Испанският пилот Маверик Винялес (Ямаха) постигна първата си победа за сезона в клас Moto GP, след като  спечели надпреварата за Голямата награда на Холандия.

Винялес бе най-бърз на пистата в “Асен”, като успя да завърти 26-те обиколки за 40:55.415 минути. На втора позиция остана Марк Маркес (Хонда + 4.854 секунди), а почетната стълбичка допълни французинът Фабио Куартаро (Ямаха).

Куартаро започна от полпозишън, но не успя да задържи позициите си и остана на 9.738 секунди зад победителя. Въпреки това той остави отлични впечатления с карането си и за втори пореден кръг намери място на подиума.

Четвърти финишира Андреа Довициозо (Дукати + 14.147), който не успя да демонстрира позната си скорост този уикенд. Той бе следван Франко Морбидели (Ямаха+14.467) и съотборника Данило Петручи (Дукати + 14.794).

Топ 10 допълниха Кръчлоу, Мир, Милър и Яноне.

Алекс Ринс падна с мотора си още във втората обиколка и за жалост не успя да продължи. Валентино Роси също имаше лош късмет и не съумя да прибави точки към актива си. Докторът се сблъска с Такааки Накагами в осмата обиколка, като по сериозно пострадал се оказа японския пилот.

Накагами бе отведен в медицинския център с болки, а Роси се прибра в бокса си разочарован. По-късно бе обявено, че Накагами не е получил контузия и се чувства добре.