Две победи и загуба за българските отбори в Лига Европа

Приключиха 3 от 4-те двубоя на българските отбори в Лига Европа. Два от трите ни представителя постигнаха победи, като оставиха добри впечатления. ЦСКА победи с минималното 1:0 тима на Осиек, а Локомотив Пловдив надигра на „Лаута“ с 2:0 коравия Спартак Търнава. Левски постигна съкрушителна загуба с 0:3 като гост на АЕК Ларнака. Лудогорец също играе днес, като гостува на исландския Валур, а двубоят започна в 22 часа.

ЦСКА с тежък, но важен успех

Отборът на ЦСКА, въпреки трудностите, постигна ценен успех. „Армейците“ победиха с 1:0 състава на Осиек. Така столичани спряха серията от 3 двубоя без победа, която доведе до треньорска рокада.

Единственото попадение на стадион „Българска Армия“ отбеляза Еванрдо. Бразилецът бе точен в 52 минута, като голът бе изключително красив. До края на двубоя домакините се хвърлиха в защита, като успяха да се преборят за ценната победа. В 80 та минута гостите нацелиха гредата.

Локомотив Пловдив с ценен успех в празник на „Лаута“

Носителят на Купата на България Локомотив Пловдив изигра изключително силен двубой. „Смърфовете“ постигнаха победа с 2:0 като домакин на Спартак Търнава и направи голяма крачка към класиране за третия предварителен кръг на турнира.

Димитър Илиев се превърна в герой за пловдивския отбор. Той отбеляза 2 попадения, по едно в двете полувремена. До края на двубоя футболистите на Бруно Акрапович се бориха до последно, като успяха да удържат добрата преднина.

Двубоят се превърна в истински празник на стадиона в парк „Лаута“. Това е първият европейски двубой за „смърфовете“ на своя стадион от 1993 г., когато губят от Лацио с 0:2. А сегашният двубой съвпадна с рождения ден на железничарите, като стадионът се превърна във врящ котел.

Левски с тежка загуба в Кипър, почти аут от Лига Европа

По-рано днес Левски допусна тежко поражение като гост на АЕК Ларнака. „Сините“ отстъпиха в гостуването си в жега над 35 градуса с 0:3, като по всяка вероятност ще отпаднат във втория предварителен кръг на турнира.

Трите попадения за домакините паднаха в рамките на 9 минути през втората част. Джиану, Раул и Хевел отбелязаха важните попадения за състава от Ларнака. Интересен факт е, че домакините стартираха двубоя без нито един кипърски футболист.

Въпреки резултата, отборът на Левски трябва да съжалява, че не успя да си тръгне с по-добър турнирен резултат. Още в 5-та минута Дели Алар пропусна отличен голов шанс, а в 23-та минута и вратарят на домакините спаси отбора от сигурно попадение. В края на първото полувреме най-опитният футболист на Левски Живко Миланов допусна детинска грешка, като си изкара втори жълт картон и остави своите съотборници с човек по-малко. А през втората част това бе фатално за амбициите на „сините“ за продължаване напред в турнира.