България се класира на четвъртфинала на Евроволей при дамите

Националният отбор на България при дамите продължава с доброто си представяне на Евроволей 2019 г. „Лъвиците“ победиха на осминафиналите тима на Азербайджан с 3:0 гейма (25:12, 25:18, 25:23).

Така възпитаничките на треньора Иван Петков попаднаха сред 8-те най-добри тима на континента. Волейболистките ни записаха 3 поредни победи в турнира, след като започнаха с 3 поредни загуби, което за малко да изхвърли волейболистките ни от турнира.

Но срещу Азербайджан разликата в класите се видя, като „лъвиците“ играха много по-добре и разбиха своите съпернички в първите два гейма.

България с труден следващ съперник на Евроволей

След победата България ще играе на четвъртфинал за първи път от 10 години насам. Съперник по пътя към полуфиналите е силният отбор на Сърбия. Сръбкините победиха тима на Румъния с 3:0. Сърбия е настоящият европейски и световен шампион по волейбол при дамите.