Един от най-добрите нападатели в близкото минало Самуел Ето‘о спира с футбола. Той е на 38 години и официално обяви, че повече няма да играе никакъв професионален футбол.

Той е четирикратен носител на приза най-добър играч на Африка. Кариерата му продължи цели 22 години, като започна през далечната 1997 г.

Той обяви новината в инстаграм. Там Ето‘о написа: „Краят! Предстои ново предизвикателство. Благодаря ви за всичката любов.

Самуел Ето‘о изпраща бляскава кариера

Той започва развитието си като юноша в академията Каджи Спорт, а още като тийнейджър преминава в състава на Реал Мадрид. Той не успява да се пребори за място в „кралския клуб“ и преминава под наем в отборите на Леганес, Еспаньол и Майорка.

В Майорка той се задържа по-дълго време и прогресира. Това беше забелязано от Барселона. „Каталунците“ го привлякоха и той помогна на отбора да се върне на върха. С червено-синия екип Ето‘о спечели 2 пъти Шампионската лига, 4 титли от Ла Лига, 2 Суперкупи на Испания и Купата на Краля.

Той постигна и рекорд за най-много мачове в Ла Лига на африкански футболист. Последва напускане на „блаугранас“ през лятото на 2009 г. Той премина в Интер, от където в Барселона премина Златан Ибрахомович.

При Жозе Моуриньо Ето‘о продължи да е основен футболист и спечели невероятен требъл с „нерадзурите“, спечелвайки трета Шампионска лига в кариерата си с втори различен отбор.

След това той изненада всички, преминавайки в богатия проект на Анжи Махачкала. След това Ето‘о премина през смесица от силни отбори като Челси, Евертън и Сампдория, но и през екзотични като Анталияспор, Коняспор и Катар СК.

За националния отбор Ето‘о е един от най-великите футболисти. Той успя да изведе Камерун до 4 Световни първенства, първото от които едва на 17-годишна възраст. През 2000 г. той помага на своята нация да спечели златните медали от Олимпийския турнир. Той спечели и два пъти Купата на Африканските нации.